Nowa Era - Dla Ucznia
Nowa Era - Dla Ucznia
Nowa Era - Dla Ucznia
Nowa Era - Dla Ucznia

Przydatne aplikacje na telefon, które musisz mieć

W tym artykule:
  przydatne aplikacje na telefon
  Fot. Getty Images
  W dzisiejszym wpisie podpowiemy ci, które aplikacje na telefon ułatwiające szkolne życie musisz mieć. Najpierw sprawdź, ile aplikacji niepotrzebnie zajmuje miejsce w twoim telefonie, następnie zastanów się, czy wszystkie znasz i ze wszystkich korzystasz? A potem daj się zaprosić na wielkie „sprzątanie” na ekranie!

  Pogrupuj przydatne aplikacje na telefon

  Aplikacje przydają się w różnych dziedzinach życia, ale czasem zastanawiamy się, które najlepsze aplikacje na telefon to tzw. must-have dla ucznia. Gdybyśmy musieli zostawić tylko te, bez których nie wyobrażamy sobie życia, to byłyby to zapewne „apki” z trzech poniższych grup:
  • organizacja czasu i zadań,

  • nauka,

  • rozrywka.

  ORGANIZACJA czasu i zadań – darmowe aplikacje na telefon

  Szkolny żywot wypełniony jest różnymi obowiązkami i zadaniami do wykonania. Dlatego warto znaleźć narzędzie, które pomoże nam w ich okiełznaniu.

  Po pierwsze – zrób listę zadań do wykonania


  Jakie aplikacje na telefon sprawdzą się tutaj najlepiej? Nasze propozycje to Todoist oraz Timetable

  TODOIST


  Dzięki Todoist możesz:
  • zapisać i organizować zadania,

  • pamiętać o terminach za sprawą przypomnień,

  • wypracować trwałe nawyki dzięki terminom cyklicznym, np. „każdy poniedziałek”,

  • współpracować przy projektach i przypisywać zadania do innych osób,

  • ustalać ważność zadań.

  TIMETABLE

  W tej aplikacji z kolei zapiszesz swój plan zajęć szkolnych oraz wszystkie zadania, od prac domowych po kartkówki i egzaminy! Dzięki Timetable możesz:
  • zapisywać lekcje, zadania oraz dni wolne,

  • synchronizować dane pomiędzy swoimi urządzeniami,

  • oglądać plan zajęć jako listę lub tabelę,

  • wyszukiwać w planie zajęć lub pośród zadań,

  • otrzymywać powiadomienia dla lekcji i jutrzejszych zadań,

  • automatycznie wyciszać telefon podczas lekcji.


  Po drugie – kontroluj czas nauki

  BRAIN FOCUS
   jest aplikacją, która pomaga ci wziąć się do pracy, zarządzać czasem i przerwami, a oparta jest na tzw. technice pomodoro. Ta metoda zarządzania czasem zakłada wytężoną pracę i skupienie się na jednym zadaniu przez 25 minut (ustawiamy minutnik w aplikacji!), po których następuje pięciominutowa przerwa. Dobrze, jeśli tę przerwę spędzimy na czymś przyjemnym (przeglądanie ulubionych stron w internecie), jeśli „nagrodzimy” swoją pracę (kawałek czekolady 😉) albo wykonamy wysiłek fizyczny (spacer wokół domu lub kilka przysiadów). Następnie należy powtórzyć 25-minutową sesję pracy w pełnym skupieniu i pięć minut przerwy. Oczywiście czas pracy i przerw jest umowny – ustawiasz go według własnych preferencji 😊.

  Po trzecie – organizuj materiały

  Aplikacje Trello i Pocket to miejsca, które mogą z powodzeniem służyć jako „tablice korkowe” online, są intuicyjne w obsłudze i interaktywne. Można do nich „wpinać” materiały i grupować je, organizować pracę i współpracować z innymi użytkownikami w chmurze (Trello).

  TRELLO

  Z Trello możesz:
  • tworzyć tablice, aby organizować swoją pracę,

  • dodawać listy zadań na kartach,

  • przypisywać zadania sobie i innym,

  • pisać komentarze,

  • załączać pliki z Google Drive i Dropbox,

  • przesyłać pliki z komputera, zdjęcia i wideo.


  POCKET

  Z Pocket możesz:
  • stworzyć własną przestrzeń wypełnioną tylko interesującymi cię tematami – to taka „podręczna kieszeń” z linkami,

  • zapisać najnowsze historie, artykuły, wiadomości, informacje sportowe i filmy z dowolnego urządzenia oraz od dowolnego wydawcy lub aplikacji,

  • przyswajać wiedzę, używając funkcji czytania, oglądania i słuchania.

  NAUKA – ciekawe aplikacje na telefon

  SQUID to aplikacja przydatna dla osób, które lubią wiedzieć, „co w trawie piszczy”, już przy porannym myciu zębów 😉. Wystarczy wybrać kategorie, które cię interesują, np.: moda, technologie, zwierzęta, podróże czy sport, i gotowe! Po otworzeniu aplikacji zyskasz dostęp do sporej liczby newsów i artykułów. Jeśli w danej chwili nie masz czasu na przeczytanie ich, możesz je zapisać na później. Oprócz tego w łatwy sposób zrobisz notatki, zaznaczysz fragment tekstu, a nawet udostępnisz artykuł czy swoją notatkę (UWAGA  Squid występuje także w angielskiej wersji językowej!).

  DLA UCZNIA to płatny, edukacyjny portal dla uczniów szkół ponadpodstawowych, w którym można znaleźć lekcje z następujących dziewięciu przedmiotów: matematyki, języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, geografii, biologii, historii, chemii i fizyki. Wszystkie tematy przygotowane zostały w przejrzystej formule – są to „pigułki” wiedzy, które uczniowie mogą szybko przetestować dzięki interaktywnym fiszkom i quizom. Ten portal to konkret wprost od ekspertów edukacyjnych – gwarantuje wiedzę i treści z obowiązującej w szkole średniej podstawy programowej.
  Tutaj przeczytasz, jak skutecznie uczyć się z dlaucznia.pl.
  dlaucznia.pl - przydatne materiały do nauki

  KHAN ACADEMY to międzynarodowy serwis dla uczniów, nauczycieli i rodziców zapewniający materiały do samodzielnej edukacji z dziedziny matematyki, nauk ścisłych, programowania komputerów, historii, historii sztuki i ekonomii. To ogromna baza oferująca praktyczne ćwiczenia, filmy instruktażowe i panel indywidualnych planów nauczania, który daje uczniom możliwość pracy we własnym tempie, w klasie i poza nią.

  ROZRYWKA – najlepsze aplikacje na telefon

  SHAZAM to aplikacja, która rozpoznaje dowolną piosenkę.

  Dzięki Shazam:
  • w kilka sekund poznasz tytuł dowolnej piosenki,

  • posłuchasz utworu i dodasz go do playlist w Apple Music,

  • obejrzysz teledyski z Apple Music lub YouTube,

  • zidentyfikujesz muzykę w dowolnej aplikacji — na Instagramie, YouTubie, TikToku.


  WHITE NOISE to apka z relaksującą muzyką i naturalnymi dźwiękami natury, które pomogą ci się skupić podczas nauki albo zasnąć po ciężkim dniu.

  NEURO NATION to naukowy trening umysłu. Wystarczy zaledwie 15 minut treningu dziennie, aby wzmocnić pamięć, koncentrację, zauważalnie zmniejszyć stres i wynikające z niego ryzyko depresji czy zwiększyć szybkość myślenia.

  Na zakończenie – kolorowy krokomierz na telefon EASY FIT.

  Dzięki EasyFit:
  • policzysz kroki,

  • zdobędziesz 28 odznak motywacyjnych,

  • ustawisz widżet ekranu głównego pokazujący bieżące kroki i odznakę dnia.


  Które z zaproponowanych przez nas aplikacji na telefon wybierzesz, aby „podkręcić”, zorganizować i uporządkować swoje szkolne życie? Przed zainstalowaniem nowych narzędzi pamiętaj o odinstalowaniu tych, z których nie będziesz już korzystać 😊 POWODZENIA!
  dlaucznia.pl - zyskaj nielimitowany dostęp
  Dowiedz się więcej o dlaucznia.pl
  Poznaj portal
  Sprawdź nasze materiały do nauki
  Dowiedz się więcej o dlaucznia.pl
  Poznaj portal
  Sprawdź nasze materiały do nauki
  Powiązane artykuły

  Muzyka do nauki – słuchać, nie słuchać… oto jest pytanie

  Trudno wyobrazić sobie życie bez muzyki. Wpływa ona na emocje, wprawia w dobry nastrój, sprawia przyjemność, aktywizuje lub wycisza. Nie bez powodu mówi się też, że łagodzi obyczaje. Może zastanawiacie się, czy muzyka pomaga w nauce? Czy jej rodzaj ma znaczenie? Przy jakiej muzyce odrabiać lekcje, uczyć się matematyki lub polskiego? I czy w ogóle słuchanie muzyki podczas nauki może poprawić koncentrację i pamięć i sprawić, że przyswajanie wiedzy będzie łatwiejsze?

  czytaj więcej
  Internet jako źródło informacji – jak się uczyć za pomocą komputera

  Internet jako źródło informacji – jak się uczyć za pomocą komputera

  Jeśli zapytam, ile kilometrów ma rzeka Nil, jaki tytuł nosi hymn Unii Europejskiej albo jak nazywa się dziesiąty prezydent Stanów Zjednoczonych, to do jakiego źródła sięgniesz? Gdy w Milionerach pojawia się kosmiczne pytanie o występowanie komórek eukariotycznych albo klatkę Faradaya, gdzie szukasz pomocy w znalezieniu odpowiedzi? Czy pomylę się, twierdząc, że Twoją pierwszą myślą było: „Jak to gdzie? – oczywiście, że w internecie!”.

  czytaj więcej