Nowa Era - Dla Ucznia
Nowa Era - Dla Ucznia
Nowa Era - Dla Ucznia
Nowa Era - Dla Ucznia

Dlaucznia.pl – miejsce edukacyjnych spotkań uczniów i nauczycieli

W tym artykule:
  Dlaucznia.pl
  Fot. Shutterstock
  Wzajemna współpraca i wsparcie, otwartość i uniwersalność – to słowa-klucze, którymi powinniśmy kierować się w edukacyjnej codzienności. Współczesna szkoła, do której z hukiem wkroczyła cyfryzacja, pokazuje jak nigdy dotąd, że bezpowrotnie nastąpiła zmiana ról – nauczyciel nie jest już tylko „podawcą” nowego materiału czy wykładowcą, jest towarzyszem nauki, wspiera i organizuje proces uczenia (się). Uczeń zaś, dzięki wsparciu nauczyciela, doskonale potrafi odnaleźć się w tym procesie, m.in. dzięki genialnym narzędziom do nauki dostępnym online. Jednym z takich narzędzi jest platforma dlaucznia.pl.

  Rozmaitość i przesyt vs jedno narzędzie edukacyjne

  Różnorodność metod, materiałów edukacyjnych i bodźców to współczesna codzienność nauczycieli i uczniów. Chyba dlatego, jak nigdy wcześniej, szukamy tej jedynej skutecznej metody nauczania i uczenia się. I nie chodzi tutaj o słynne uczniowskie „3 x Z”, czyli „zakuć, zdać, zapomnieć”, ale o głębokie zapamiętywanie i lokowanie wiedzy w pamięci długotrwałej, coś w rodzaju osławionego „wash & go” 😉. Nauczycielom zależy, aby w przyszłości uczniowie potrafili otworzyć swoje „szuflady” w pamięci i użyć wiedzy w odpowiednim kontekście w praktyce. Brzmi jak bajka? Pozwólcie zaprosić się w pewne miejsce, które szyte na potrzeby samodzielnej nauki i powtórek dla uczniów, jednocześnie wspiera nauczycieli w projektowaniu i realizowaniu procesu edukacyjnego na miarę XXI wieku!

  Poznaj dlaucznia.pl!

  • portal Nowej Ery do nauki i powtórek dla uczniów liceów i techników

  • kompendium wiedzy z zakresu podstawowego dla uczniów 1, 2 i 3 klasy szkoły średniej korzystających z dowolnego podręcznika

  • krótkie, czytelne lekcje z 9 przedmiotów: j. polskiego, j. angielskiego, j. niemieckiego, matematyki, geografii, biologii, historii, fizyki oraz chemii

  • w każdej lekcji fiszki i quizy, grafiki, GIF-y, animacje i filmy

  • WKRÓTCE: różnorodne zadania interaktywne.

  dlaucznia.pl

  Dla ucznia czy dla nauczyciela? – oto jest pytanie!

  Ostatnie badania naszego portalu (styczeń 2022) bezdyskusyjnie dowodzą, że stworzyliśmy uniwersalne cyfrowe narzędzie edukacyjne, które jest wsparciem zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli!

  Dlaucznia.pl – korzyści dla uczniów

  • Materiały i krótkie lekcje są szyte na miarę ich potrzeb i oczekiwań (w procesie powstawania portalu cały czas uczestniczą uczniowie – nasi testerzy i ambasadorowie, którzy dzielą się swoimi uwagami i pomysłami dotyczącymi wyglądu i funkcjonowania serwisu). Twórcy dlaucznia.pl są cały czas bardzo blisko swojego odbiorcy.

  • Najważniejsza wiedza ze szkoły średniej (9 przedmiotów) została zebrana w jednym miejscu – nie trzeba szukać dodatkowych źródeł poza serwisem.

  • Mówimy do ucznia zwięzłym, prostym językiem – dlatego w lekcjach zbieramy wypunktowane istotne informacje, unikamy nużących opisów, wybieramy tylko konkretne treści… jednym słowem: sama esencja. To także sprytny sposób na oszczędzanie czasu – przeczytanie i zrozumienie lekcji zajmuje dosłownie kilka minut.

  • W portalu umieszczamy różnorodne materiały – lekcjom towarzyszą GIF-y, wciągające grafiki oraz dodatkowe filmy.

  • Z portalu można korzystać na różnych urządzeniach – na laptopie lub komputerze stacjonarnym oraz na smartfonie i tablecie (wiwat technologia!).

  • Szczegółowy materiał został opracowany przez ekspertów – to pewne źródło wiedzy! Autorami lekcji są doświadczeni redaktorzy oraz nauczyciele – możesz mieć pewność, że wyciągnęli z treści to, co najważniejsze.

  • Portal jest interaktywny – uczeń szybko aktualizuje wiedzę i sprawdza ją systematycznie za pomocą quizów i fiszek (wiemy, jak ważna jest informacja zwrotna, dlatego uczeń natychmiast otrzymuje poprawne odpowiedzi).

  Uczniowie o dlaucznia.pl

  “Zależy mi na tym, żeby zdobywać tą wiedzę i dla mnie tego typu portale są na wagę złota.”

  (użytkownik, liceum)


  “Jak już czegoś mi brakowało w podręczniku, czy tam w kontakcie z nauczycielem, to było takie dodatkowe koło ratunkowe, żebym tam mógł poszukać czy sprawdzić czy się przygotować. (...) Akurat z tych dwóch przedmiotów korzystałem: polski, angielski, to akurat mi trudniej idzie, to korzystałem z tej platformy, żeby też się uczyć.”

  (użytkownik, liceum)


  “Ja nie zawsze prowadzę takie świetne notatki i nie zawsze się wyrabiam z tym wszystkim tak na bieżąco, to może mi się to przydać, bo fajnie, że mogę mieć jakąkolwiek inną jeszcze pomoc.”

  (użytkownik, liceum)

  Dlaucznia.pl – dlaczego polecają go nauczyciele?

  • Pozwala oszczędzić czas na przygotowanie zajęć (oryginalna pigułka wiedzy i gotowa prezentacja tematu).

  • Umożliwia cyfrową i innowacyjną pracę na co dzień – dostajesz gotowy materiał podawczy i ćwiczeniowy do dowolnego podręcznika na zajęcia stacjonarne i zdalne.

  • Ułatwia sprawdzanie wiedzy uczniów z lekcji dzięki gotowym fiszkom i quizom („gotowiec” na „wejściówki”, przerywniki lekcji czy podsumowanie materiału na zakończenie).

  • Pomaga w prowadzeniu różnorodnych innowacyjnych lekcji „na czasie” ze świeżym spojrzeniem na tematy z podstawy programowej.

  • Dostarcza gotowego wsparcia i rzetelnie opracowanych materiałów do prowadzenia zajęć metodą projektu, „odwróconej klasy”, webquest, LdL (niem. Lernen durch Lehren).


  „Na pewno wygoda. Wyświetlę, mogę sobie coś wybrać. Część rzeczy ja udostępniam, nawet wycinam notatkę i uczniowie mają. Nie muszę tych prezentacji sama tworzyć.”

  (nauczycielka geografii, 17 lat doświadczenia)


  „Ja już mam takie doświadczenie zawodowe, że swoich notatek mam bardzo dużo, ale sięgam po te tutaj jako pierwsze, bo myślę sobie: może coś nowego, a może inaczej.”

  (nauczycielka j. polskiego, 25 lat doświadczenia)


  “Uczniowie pytają skąd ja to biorę, więc odpowiadam im, że to Nowa Era – powiedzcie rodzicom, żeby Wam to kupili. Jestem zafascynowany tym wszystkim, jest mi to bardzo pomocne.”

  (historyk, 20 lat doświadczenia)

  Jak dlaucznia.pl łączy potrzeby uczniów i nauczycieli?

  • Przynosi dawkę rzetelnej wiedzy z podręcznika i z lekcji, podpartej najnowocześniejszymi rozwiązaniami cyfrowymi – zawsze pod ręką, w smartfonie, na tablecie lub komputerze.

  • Dostarcza materiałów przygotowanych z myślą o uczniach (którzy mogą skorzystać ze źródeł napisanych w prosty i przystępny sposób) oraz nauczycielach (ekspertach, którzy polecają uczniom rzetelne źródło nauki i powtórek).

  • Stanowi ciekawe i podręczne narzędzie do powtórek przed kartkówkami i sprawdzianami.

  • Sprawdza się jako koło ratunkowe i realne wsparcie w nauce dla słabszych uczniów, którzy nie lubią pracy z podręcznikiem.

  • Bywa doskonałym kompanem podczas podróży i dojazdów do szkoły.

  • Jest wspólnym miejscem edukacyjnych spotkań nauczyciela i ucznia.

  Wypróbuj za darmo!

  Już teraz możesz przetestować dlaucznia.pl bez żadnych ograniczeń! Zajrzyj na portal, wykorzystaj go na swoich lekcjach i polecaj uczniom!
  dlaucznia.pl - zyskaj nielimitowany dostęp
  Dowiedz się więcej o dlaucznia.pl
  Poznaj portal
  Sprawdź nasze materiały do nauki
  Dowiedz się więcej o dlaucznia.pl
  Poznaj portal
  Sprawdź nasze materiały do nauki
  Powiązane artykuły
  Internet jako źródło informacji – jak się uczyć za pomocą komputera

  Internet jako źródło informacji – jak się uczyć za pomocą komputera

  Jeśli zapytam, ile kilometrów ma rzeka Nil, jaki tytuł nosi hymn Unii Europejskiej albo jak nazywa się dziesiąty prezydent Stanów Zjednoczonych, to do jakiego źródła sięgniesz? Gdy w Milionerach pojawia się kosmiczne pytanie o występowanie komórek eukariotycznych albo klatkę Faradaya, gdzie szukasz pomocy w znalezieniu odpowiedzi? Czy pomylę się, twierdząc, że Twoją pierwszą myślą było: „Jak to gdzie? – oczywiście, że w internecie!”.

  czytaj więcej